ASIM ANIL DİZDAR / ERTA DENETİM GRUP CEO’SU

1982 İstanbul doğumlu Asım Anıl Dizdar, 2005 yılında İstanbul Kadir Has Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Kariyerine AS/NEXİA Türkiye firmasında denetçi olarak başlayan Asım Anıl Dizdar, 2010 yılına kadar sürdürdüğü bu görev kapsamında yurtdışı denetimlerinin organizasyonlarında yer alarak Rusya, Macaristan, Litvanya, Letonya, Kazakistan gibi ülkelerde denetimler yaptı.

2010 yılında PriceWaterhouseCoopers firmasına transfer olan Asım Anıl Dizdar, firmanın denetim departmanlarında denetçi ve yönetici olarak görev aldı. Bu süreçte halka arz ve SPK denetimlerinde aktif rol alan Asım Anıl Dizdar, 2011 yılında ERTA BAĞIMSIZ DENETİM şirketini kurdu. Eş zamanlı olarak, dünyanın 7’nci büyük denetim birliği olan ve şirketinin de üyesi bulunduğu PRAXITY’nin Türkiye’ye getirilmesinde aktif görev aldı. PRAXITY TÜRKİYE’nin yurtdışı sorumlusu görevini halen sürdürmekte olan Asım Anıl Dizdar, SMMMM ve Bağımsız Denetçi unvanlarına sahip bulunmakta ve üretim, ticaret, turizm, eğitim, inşaat, tekstil, sportif faaliyetler, sağlık gibi pek çok sektörlerde deneyim ve uzmanlığıyla hizmet vermektedir.

MUHSİN GÜNYELİ / VERGİ ORTAĞI, YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR, BAĞIMSIZ DENETÇİ

1980 yılında Ordu Aybastı’da doğan Muhsin Günyeli, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Kariyerine denetim alanında başlayan Muhsin Günyeli, 2001 – 2006 yılları arasında uluslararası bir denetim firması olan MOORESTEPHENS TURKEY bünyesinde denetçi olarak çalıştı. 2006 yılında AS/NEXIA Türkiye bünyesinde çalışmaya başlayan Muhsin Günyeli, şirketin vergi ve bağımsız denetim departmanlarında 2011 yılına dek denetçi ve yönetici olarak görev yaptı.

Kariyeri boyunca pek çok Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim firmasında Denetim Müdürlüğü ve Yönetici Ortak görevlerini üstlenen Muhsin Günyeli, 2019 yılında ERTA BAĞIMSIZ DENETİM / PRAXITY ekibine katıldı. Yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetim hizmeti sunan Muhsin GÜNYELİ, üretim, ticaret, turizm, eğitim, inşaat, tekstil, sportif faaliyetler ve sağlık gibi pek çok sektörde deneyim ve uzmanlığa sahip olmanın yanı sıra STK işleyiş ve mevzuatına da hâkimdir.

ERDOĞDU ÖZ / KURUCU ORTAK, YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR, BAĞIMSIZ DENETİM

1949 yılında Trabzon’da doğan Erdoğdu Öz, 1971 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Muhasebe Bölümü’nü bitirdi. Vergi İdaresi’ndeki 25 yıllık memuriyet süresi boyunca İzmit, Balıkesir ve İstanbul’da Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Gelir Müdürlüğü yapan Erdoğdu Öz, 1997 yılında emekli oldu. Memuriyet süresi içinde Marmara Üniversitesi’nde Mali Hukuk dalında yüksek lisans eğitimi alan ve doktora derslerini de yine aynı üniversitede aynı dalda tamamlayan Erdoğdu Öz, bir dönem öğretim görevlisi olarak da çalıştı. Erdoğdu Öz’ün Kurumlar Vergisi ve Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun Açıklamaları ile ilgili yazılmış iki adet kitabı ve çeşitli dergilerde yayınlanmış mesleki konularda çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Erdoğdu Öz, çok sayıda eğitim ve seminere konuşmacı olarak da katılmıştır.

BİROL EFENDİOĞLU / YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR, BAĞIMSIZ DENETİM

1993 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun olan Birol Efendioğlu, meslek hayatına 2000 yılında Kutlan & Sümer Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de kurucu ortak olarak başladı ve aynı şirket bünyesinde 16 yıl süreyle görev yaptı.

2015 yılında Yeminli Mali Müşavirlik unvanına hak kazanan Birol Efendioğlu, 2016 yılında ELLA Denetimi kurarak kariyerini Yeminli Mali Müşavir olarak sürdürdü. 2020 yılında ise Erta Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. ekibine ortak olarak katılan Birol Efendioğlu, halen Yeminli Mali Müşavir olarak görevine devam etmektedir. İnşaat, otomotiv, turizm, sağlık, eğitim, ilaç, lojistik, havayolu, kozmetik, eğlence, perakende, tarım ve hayvancılık sektörlerinde uzmanlığı bulunan Birol Efendioğlu, bu sektörlerde lider olan şirketlerin denetim ve danışmanlık çalışmalarını yürütmektedir.

MURAT AKBAYTÜRK / YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR, BAĞIMSIZ DENETİM

1981 İstanbul doğumlu olan Murat Akbaytürk, Ortaköy Denizcilik Lisesi’nin ardından lisans eğitimini İstanbul Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde bitirdi. Çeşitli denetim ve muhasebe şirketlerinde çalıştıktan sonra 2010 yılında kendi muhasebe ofisini açan Akbaytürk, kariyerine bağımsız olarak devam etti. 2020 yılında Erta Bağımsız Denetim / Praxity ekibine katılan Murat Akbaytürk üretim, ticaret, turizm, eğitim, inşaat, tekstil, ithalat, ihracat ve sağlık gibi pek çok sektörde deneyim ve uzmanlığıyla hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında açık hava ve su sporları ile ilgilenen Murat Akbaytürk, Türk Balıkadamlar Kulübü dalış okulunun çeşitli kademelerinde görev yapıp aynı zamanda Galeri Mağara Araştırma Grubu’nda mağara ve tarihi yer altı yapılarında bilimsel çalışmalara katılmaktadır.